Koupací biobazény a jezera

Biobazény a zahradní jezera jsou vynikajícími příklady, jak si vodu v zahradě nejen užívat pro relaxaci a odpočinek, ale také jak vytvořit funkční ekosystém, který podporuje biodiverzitu a nabízí útočiště pro mnohé živé organismy. Tyto vodní prvky přitahují různé druhy hmyzu, obojživelníky a ptáky, čímž zahradě dodávají život a dynamiku. Voda v zahradě tak není jen o estetice, ale o vytváření zdravého a udržitelného prostředí pro nás i pro budoucí generace.
Koupací biobazény a jezera

Voda v zahradě

Praktické řešení v době zvyšujících se teplotních extrémů a snižující se biodiverzity. Koupací jezírko, nebo biobazén? Které je to pravé pro vás? Rádi vysvětlíme.

Technologie

Námi používané a ověřené technologie Hydrobalance® vodu čistí biologickými procesy, které jsou podpořeny technickými opatřeními.

Filtrační systém je založen na principu mechanického a biologického čištění vody. Mechanické filtry provedou odstranění pevných minerálních a organických částic. To podporuje proces biologického samočištění. Předfiltrace se provádí pomocí vrstev promytého bezfosfátového štěrku na bázi dolomitického vápence pro udržení optimálního pH 8,4, kterým jsou filtry zasypány.

Jaký je mezi nimi rozdíl?

Koupací jezírka jsou uměle založené nádrže se stojatou vodou. Jejich regenerační část je bohatě osázená rostlinami.

Přírodní bazény/biobazény jsou uměle založené nádrže s cirkulující vodou bez přítoku.

Od projektu po realizaci

Rádi spolupracujeme na vodním prvku už od fáze projektu. Vyhneme se tak zbytečným chybám, nedorozuměním ohledně technologických možností.

Věděli jste, že...

  • i malá vodní plocha (např. pítko) přitáhne do zahrady spoustu živočichů, kteří poskytnou podívanou lepší než televizní program?
  • na rozdíl od bazénu je s koupacím jezírkem zábava i v zimě?
  • žádný ráj se nikdy neobešel bez vodního prvku? Voda je symbolem života a obnovy.
Máte dotazy?